Suller András

1955. január 25-én született Tiszanagyfalun. Felsőfokú tanulmányait a kecskeméti Gépipari és Automatizálási Műszaki Főiskola gépipari automatika szakán végezte. 1981-ben került Miskolcra, ahol a Borsodi Szénbányák Miskolci Bányaüzeménél, Lyukóbányán kapott felelős beosztást. Lézeres gyorsvágathajtás F gépekkel, függőleges akna kialakítása, főszellőztető berendezés, vízmentesítő telep, komplett szállítási rendszerek tervezése és kivitelezése, üzemeltetése volt a feladata. 1990-től szervizmérnökként dolgozott az Indu Borsod Kft. Liebherr földmunkagépek magyarországi képviseleténél, majd 1992-ben Királdra került. Itt Putnok Bánya Kft. gépészeti vezetője lett. A bányabeli gépek mellett feladatköre kibővült a távolsági szalagpályával, kötélpályával. Kezdeményezője volt a szénosztályozás korszerűsítésének, a Nógrádból vásárolt fejtésbiztosító berendezések adaptálásának, a hidraulikus vizsgálóállomás kialakításának. Irányítása alatt a gépészeti részleg jelentős eredményeket ért el, biztosította a termelés és kiszolgálás zavartalanságát. A bánya bezárását követően több társaságnál volt vezető beosztásban (HUNTRACO Zrt. Nyíregyházi Kirendeltség CATERPILAR gépek magyarországi képviselete, Városgazda Miskolc). Jelenleg a Gyöngyösoroszi-Recsk térségében folyó földalatti és külszíni bányabezárási, rekultivációs munkák projekt menedzsere a MENTO Kft-nél Tagja az Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesületnek, a Borsodi Bányász Hagyományokért Alapítványnak. A Bányagépészet a Műszaki Fejlődésért Alapítvány alapító tagja, a konferenciák rendszeres résztvevője.