Rácz Mátyás
VÉRTESI ERŐMŰ ZRT., 2841. Oroszlány, Pf. 23.
34/361-122/321
raczma@vert.hu
www.vert.hu

1964-ben végezte el a Budapesti Muszaki Egyetemet, ahol gépészmérnöki oklevelet szerzett. Az egyetemi tanulmányok befejezése után az Oroszlányi Szénbányáknál helyezkedett el. Különbözo beosztásokban dolgozik kezdve gépészeti vezetoként, területi fomérnökként, gyártmányfejlesztési osztályvezetoként, majd technikai fomérnökként. Több szabadalom társtulajdonosa és megkapta a Kiváló Feltaláló elismero cím arany fokozatát. Az átszervezések során Márkushegyen dolgozik, majd a Vértesi Eromu Rt Bányászati Igazgatóságának technikai fomérnöke.Atatabányai és az oroszlányi bányák egyesülése után változatlanul a bányagépesítés korszerusítése a felapersonal_data. Tagja az Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesületnek és a Bányagépészet a Muszaki Fejlodésért Alapítványnak. Rendszeres eloadója volt a rendezvényeknek Balatonfüreden, Siófokon, mindíg segítve a konferenciák sikerét.