Gebhardt Ferenc

1932 október 27-én született Pécsen. +956-ban fejezte be tanulmányait a Budapesti Muszaki Egyetemen, ahol erosáramú villamosmérnöki oklevelet szerzett. 1956 és 1993 között a többször nevet változtató Uránércbányánál dolgozott különbözo beosztásokban. A villamos szakterületen végzett munkája során volt üzemi részlegvezeto, vállalati foenergetikus, területi fomérnök, energetikai osztályvezeto. Jelentos szerepet vállalt elsosorban a balatonfüredi konferenciák szervezésében. Alapítványunkhoz csatlakozott. Tagja a Magyar Elektro-technikai Egyesületnek és az Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesületnek is. A Magyar Elektrotechnikai Egyesület 1995-ben Kandó Kálmán díjjal ismerte el szakmai tevékenységét.