Dr. Magyari Andor

1938. október 2-an született Gyergyószentmiklóson, Erdélyben. Elemi és középiskolai tanulmányait Gyergyószentmiklóson végezte, majd Bukarestben és Petrozsényben végzett egyetemi tanulmányai után , 1961-ben bányagépész és villamosmérnöki oklevelet szerzett.

Azóta a Petrozsényi Egyetemen dolgozik egy-két éves megszakítással, mivel 1966 és 1968 között mint kutatómérnök tevékenykedett a Petrozsényi Bányabiztonsági Kutatóintézet keretén belül. Egyidejűleg tanított a Petrozsényi Egyetemen is 1971-től mint docens, 1977-től mint professzor a Bányagéptani Tanszék keretén belül. 1971-ben megszerezte a műszaki tudományok doktora címet.

1973 és 1976 között mint tudományos kutatómérnök dolgozott Németországban a Clausthal-i Műegyetemen az Alexander von Humboldt Alapítvány ösztöndíjasaként.

1992 és 1996 között az egyetem Bányagéptani tanszékének vezetője, majd 1996 és 2004 között a Petrozsényi Egyetem Gépészeti és Villamosmérnöki Karának dekánja, 2005-ben pedig a kar dekányhelyettese. Ez idő alatt széles külföldi kapcsolatokat épített ki, úgy a tanszék, mint a kar részére több európai műszaki főiskolával, kezdve a Miskolci Egyetemmel. 2002-től a Miskolci Egyetem diszdoktora. Oktatási tárgyai, területei: Bányászati Szállítóberendezések, Szivattyúk, Szellőztetők, Pneumatikus és Hidraulikus szállítás, Függőleges aknaszállítás, Ásványelőkészítő gépek és Nagynyomású vízsugaras ásvány és anyagvágás. Tagja több műszaki egyesületnek, többek között a Waterjet Technology Associacion (St. Louis-USA). Rendszeres résztvevője a szakmai tudományos konferenciáknak, mint a Bányagépészeti és Bányavillamossági Konferencia.