Morvai Tibor
Miskolc, Mednyánszki u. 42. I/1.
46/565-000
Miskolc, Mednyánszki u. 42. I/1.
46/363-651

1949 június 6-án született. 1963-ban íratkozott be a Hell József Károly Bányagépészeti és Bányavillamossági Technikumba Esztergom-Kenyérmezőre (ma Esztergom-Kertváros), ahol 1967-ben sikeres érettségi vizsgát tett. Ezt követően előfelvételes katonaként szolgált egy évet majd 1968-ban megkezdte tanulmányait az akkori Nehézipari Műszaki Egyetem Bányamérnöki Karán Bányagépészeti és bányavillamossági szakon. 1973-ban a diploma megszerzése után a Bányagéptani Tanszékre került gyakornoknak ahol jelenleg is dolgozik adjunktusi beosztásban. Az elmúlt évtizedek alatt a tanszék minden tárgyát oktatta, fő területei azonban a bányászati automatizálás, informatika, méréstechnika és ezek határterületei. Publikációs jegyzékében 25 tétel szerepel, cikkek magyar és idegen nyelven, valamint konferenciákon való szereplések. Oktató-kutató munkája mellett kiemelkedik nevelő tevékenysége. Több évtizede dolgozik fáradhatatlanul, hogy az egyetemi ifjúság minél nagyobb szakmai elhivatottsággal hagyja el az egyetem padjait, és a termelő munka során is a bányász társadalom hasznos és megbecsült tagjai legyenek. 2003-ban a végzős évfolyam tiszteletbeli évfolyamtársnak választtotta. 5 éve az OMBKE Egyetemi Osztályának titkára, mint ilyen sokat tett azért is, hogy az egyetemi hallgatóság megismerje az egyesületet és hosszabb távon is számíthassunk elkötelezettségükre a szakma illetve bányásztársadalom számára.